Çevre Dostu Ambalaj

Tüketiciler iklim değişikliğini önlemek için daha fazlasının yapılmasını talep ettikçe çevre dostu ambalajların popülaritesi artıyor.

 Tüketiciler, sorumlu ambalajları tüketme arzusuyla daha talepkar hale geliyor. Geçmişte bir lüks olarak görülen şey artık bir zorunluluk, ancak tedarik zincirinin her iki tarafında da hala yapılacak işler var.

Omas Ambalaj olarak, perakende sektörü için on yıllardır sürdürülebilir ambalaj çözümleri geliştirmede ön saflarda yer alıyoruz.

Bu gün ve çağda tüketiciler, hayatlarına getirdikleri yiyecek ve içecek markalarının sürdürülebilirlik konusunda öncülük etmesini bekliyorlar. Son araştırmalar, tüketicilerin %33’ünün sosyal veya çevresel fayda sağladığına inandıkları markalardan satın almayı tercih ettiğini ve sürdürülebilirlik referanslarını netleştiren markalar için 966 milyar Euro’luk bir fırsat olduğunu tahmin ediyor.

Çevrimiçi perakendecilik sektörü inanılmaz bir hızla büyüyor ve dünya çapında üreticilere ve perakendecilere meydan okuyor. Örneğin Amazon, 2018’de 16 milyar dolarlık net gelir bildirdi. Diğer perakendeciler değişen ortamla başa çıkmak için stratejilerini ayarlamak zorunda kaldıklarından bu, dünya çapında bir dalgalanma etkisi yarattı.

Market perakendecileri için önemli bir zorluk, gıdanın hangi biçimde olursa olsun, hasar ve kontaminasyona karşı aynı düzeyde koruma sağlayan ambalajlar geliştirmektir. Tüketiciler daha fazla satın aldıkça, hem taze hem de dondurulmuş ürünleri koruma ihtiyacı son yıllarda artmıştır. soğutulmuş ürünler, çok daha fazla satın alma işlemi mağaza dışından teslim edilir ve toplanır. Bu, perakendecilere sadece kaliteli ve çekici ambalajlar sağlamaları için değil, aynı zamanda ambalajlarının sürdürülebilir atık yönetimini desteklediğinden emin olmaları için de baskı yapıyor.

Son Yazılar